Elastyczne systemy IT dla biznesu

ORACLE DATABASE

Najnowsza generacja najpopularniejszej na świecie bazy danych Oracle Database 12c jest dostępna na szereg platform systemowych i zawiera wspólny zestaw narzędzi do tworzenia aplikacji i interfejsów programowania. Wszystkie edycje Oracle Database 12c są zbudowane z wykorzystaniem tego samego kodu i są w pełni kompatybilne ze sobą.

Baza danych Oracle 12c jest dostępna w trzech wersjach i oferuje szeroki zakres opcji dodatkowych w wersji Enterprise dotyczących specyficznych wymagań w zakresie wydajności i dostępności, bezpieczeństwa i zgodności, hurtowni danych i analiz, danych niestrukturalnych oraz zarządzania.


IBM PUREDATA SYSTEM FOR ANALYTICS

IBM PureData System for Analytics jest relacyjną bazą danych stworzoną do zastosowań analitycznych. Od początku tworzona była z myślą o przetwarzaniu masywnie równoległym oraz najwyższej skalowalności. Wszystkie mechanizmy wewnętrzne związane z przetwarzaniem danych, obsługą transakcji, przetwarzaniem rozproszonym służyć mają zwiększeniu przepustowości procesów typowo raportowo-analitycznych czyli transakcji o dużym wolumenie.

Oferowany system jest gotowym rozwiązaniem typu appliance. Charakteryzuje je ścisła integracja bazy danych ze sprzętem. Appliance również przejmuje kontrolę nad administracją przestrzenią dyskową. IBM Netezza posiada ponadto unikalne rozwiązania sprzętowe oparte na FPGA, które przyspieszają działanie bazy danych oraz zapewniają całkowitą wysoką wydajność rozwiązania.

Platforma Netezza jest liniowo skalowana i może być wykorzystywana do budowy hurtowni danych i rozwiązań analitycznych o rozmiarze od kilku TB do kilku PB. Netezza jest rozwiązaniem które integruje w całość serwer, bazę danych, macierz dyskową i zaawansowaną analitykę; wszystko w jednej obudowie i w architekturze MPP (Massively Parallel Computing). Celem jaki przyświecał konstruktorom Netezza było stworzenie „urządzenia” które mogłoby wykonywać złożone zapytania i analizy na wielkich wolumenach danych w pełni wykorzystując architekturę systemu MPP.


MICROSOFT SQL SERVER

SQL Server — podstawa kompleksowej platformy danych firmy Microsoft — zapewnia wydajność o znaczeniu strategicznym dzięki wbudowanym technologiom „in-memory”, szybszym analizom wszelkich danych przy użyciu znajomych narzędzi, takich jak Excel, oraz stanowi platformę do tworzenia i wdrażania rozwiązań zarówno lokalnych, jak i w chmurze i zarządzania nimi.


C# .NET

.NET jest platformą programistyczną firmy Microsoft. Aktualnie większość programów działających na systemie operacyjnym rodziny Windows a także witryn internetowych zostało wykonanych i działa w oparciu o tę platformę.

Dla programistów, .NET zapewnia kompletny i spójny model programowania do tworzenia aplikacji, który pozwala na podobną obsługę przez użytkowników oraz bezproblemową i bezpieczną komunikację.

C# jest jednym z wielu języków programowania dostępnym w ramach plaformy .NET. Jako rozszerzenie języka C++ jest to dojrzała technologia, w której można wykonać zarówno aplikacje typu desktop jak i strony WWW (ASP.NET).


TELERIK

Telerik dostarcza zestawy narzędzi i bibliotek opartych o najnowsze standardy programistyczne wspomagające pracę programisty. Zestaw 420 gotowych do użycia kontrolek czy to w aplikacji mobilnej czy witrynie Web lub aplikacji na komputer stacjonarny przyspiesza proces tworzenia kodu i zwalnia progamistę z przygotowywania powtarzalnych funkcjonalności pozwalając mu się skupić na logice działania i specyficznych funkcjach progamu.


ORACLE APPLICATION EXPRESS

Oracle Application Express (Oracle APEX) jest podstawowym narzędziem Oracle do tworzenia aplikacji internetowych z dostępem do bazy danych za pomocą SQL i PL/SQL. Przy użyciu tylko przeglądarki internetowej można rozwijać i wdrażać profesjonalne aplikacje oparte na sieci Web dla komputerów stacjonarnych i urządzeń mobilnych. APEX jest domyślnie instalowany we wszystkich wersjach bazy danych Oracle i nie jest dodatkowo płatny.

Oracle Application Express jest narzędziem zintegrowanym z bazą danych, które może być wykorzystane do budowy szerokiej gamy zastosowań. W ciągu kilku minut można łatwo przygotować aplikację Web w formie arkusza kalkulacyjnego czy listy dla wielu użytkowników. Na drugim końcu zastosowań można zbudować bardzo dużą, złożoną, wielojęzyczną aplikację. Application Express działa w ramach bazy danych Oracle co zapewnia skalowanie do największych grup użytkowników. Rozwój aplikacji jest uproszczony: kwestie zabezpieczeń, ochrony stanu sesji, uwierzytelniania i autoryzacji są automatycznie obsłużone, dzięki czemu można skoncentrować się na realizacji celów biznesowych.


JAVA

Java jest jednym z najpopularniejszych na swiecie, dojrzałym, obiektowym językiem programowania niezależnym od platformy systemowej. Znajduje zostosowanie w budowie zarówno aplikacji klasy enterprise jak i oprogramowania pojedyńczych urządzeń (Internet of Things).

Społeczność ponad 9 milionów oddanych programistów przyczynia się do sprawnego tworzenia, implementacji oraz użytkowania aplikacji i usług.

Java jest wszędzie — od laptopów po centra danych, od konsol do gier po superkomputery naukowe, od telefonów komórkowych po Internet!© POINTER - Wszelkie prawa zastrzeżone